Blog

Güçlü İletişim İçin Olmazsa Olmazlar

Dinleme becerisi İletişimde başarılı olan kişilerin ortak özelliği detayları iyi gözlemlemeleridir. Detayları da ancak dinleme beceriniz gelişmişse yakalayabilirsiniz. Unutmayın iletişim sadece konuşmak ibaret değildir. İyi bir dinleyici olmak, iyi iletişimci olma yolunda atılacak çok önemli bir adımdır. Empati Bazen konuşurken kırıcı olabilirsiniz. Sadece kendi istekleriniz, düşünceleriniz ve egolarınız devrede olabilir. Fakat iletişim hiçbir zaman tek tarafın arzuları doğrultusunda devam etmez.

Okumaya devam edin

Başarı İçin Gereken Sihir

Başarı, mücadeleden hiç vazgeçmediğimizde geldiğimiz noktadır. Aynı bir bilgisayar oyunu gibi. Engelleri bir bir ortadan kaldırarak, hedefe doğru ilerlemek. O zaman bir de hedef olmalı, başardım diyebilmek için. Öncelikle kendimizi iyi tanıyıp doğru hedef belirlemeliyiz. Öyle ya, hedefe ulaştığımızda bize uygun olmadığını fark etmek hiç de hoş olmaz. Sonra hedefe giden yolda stratejimizi belirlemeliyiz. Burada kendimize en kısa yolu değil

Okumaya devam edin

Farklı Bir Gözle Bakmanın Getirdiği Başarı

Nasıl olduğunu o da, anlamamıştı. Kendini, bir anda pis bir oyunun içinde bulmuş, ardından da kapı dışarı edilmişti. Oysaki ne güzel bir işi vardı. Çok severek yaptığı bir iş değildi, ama çabalıyordu iyi yapmak için ve karşılığında da pekâlâ geçimini sağlayacak bir kazanç sağlıyordu. Asıl şimdi ne yapacaktı? O günün üstünden epey bir zaman geçmişti, fakat yeni bir iş, edinememişti.

Okumaya devam edin

AOSB Kariyer

“Sanayicilerimize yeni ve faydalı hizmetler sunmak adına, inovatif çözümler ile doğru adımlar atarak AOSB Kariyer Projesi’ni hayata geçirdik. Bu projede, vizyonumuz olan ‘’Sanayicilerin kendilerini farklı hissedecekleri, yenilikçi bir OSB olmak’’ düşüncesinden ilham aldık. İş arayanların öz geçmişlerini oluşturup, kendilerine en uygun işi bulabilecekleri; işverenlerin ise iş gören ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabilecekleri bu platformda, istihdamı ve sanayicilerimizin memnuniyetlerini artırmayı hedefliyoruz.”

İletişim

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Turgut Özal Bulvarı No 6 / Z-22 İŞKUR Hizmet Noktası

Ahmet KILIÇ
İş ve Meslek Danışmanı
İŞKUR Hizmet Noktası Sorumlusu
ahmet.kilic1@iskur.gov.tr