Başarı İçin Gereken Sihir

Başarı, mücadeleden hiç vazgeçmediğimizde geldiğimiz noktadır. Aynı bir bilgisayar oyunu gibi. Engelleri bir bir ortadan kaldırarak, hedefe doğru ilerlemek.
O zaman bir de hedef olmalı, başardım diyebilmek için.

Öncelikle kendimizi iyi tanıyıp doğru hedef belirlemeliyiz. Öyle ya, hedefe ulaştığımızda bize uygun olmadığını fark etmek hiç de hoş olmaz.
Sonra hedefe giden yolda stratejimizi belirlemeliyiz. Burada kendimize en kısa yolu değil en doğru yolu seçmeliyiz. Donanımımızı artırıp, eksiklerimizi gidermeliyiz. Bu teknik konularda da olabilir, insan ilişkileri konularında da olabilir. Eksiğimiz neyse ona yönelik olmalı.

Alt yapı çalışmaları arttıkça ağırlığımızın da arttığını unutmamalıyız.

Karşımıza çıkabilecek engellerle baş edebildikçe bu konuda becerimiz artacak ve mücadele etme konusunda güçleneceğiz. Zorlandıkça güçlendiğimizi kendimize sık sık tekrarlamalıyız. Bu, zorlu mücadelelerde dayanıklılığımızı artıracaktır.

Hedefe yaklaştıkça vardığımızda yapacağımız yenilikleri, değişiklikleri ve uygulamaları da düşünmeliyiz. Bu küçük egzersiz hem daha büyük düşünmemizi sağlayacak, hem de motivasyonumuzu artıracaktır.
Başardığımızda, artık yeni bir hedef belirleme zamanı gelmiştir.
Mücadele ruhunu uykuya bırakmamalıyız.

Kaynak: www.cvhunter.net

AOSB Kariyer

“Sanayicilerimize yeni ve faydalı hizmetler sunmak adına, inovatif çözümler ile doğru adımlar atarak AOSB Kariyer Projesi’ni hayata geçirdik. Bu projede, vizyonumuz olan ‘’Sanayicilerin kendilerini farklı hissedecekleri, yenilikçi bir OSB olmak’’ düşüncesinden ilham aldık. İş arayanların öz geçmişlerini oluşturup, kendilerine en uygun işi bulabilecekleri; işverenlerin ise iş gören ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabilecekleri bu platformda, istihdamı ve sanayicilerimizin memnuniyetlerini artırmayı hedefliyoruz.”

İletişim

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Turgut Özal Bulvarı No 6 / Z-22 İŞKUR Hizmet Noktası

Ahmet KILIÇ
İş ve Meslek Danışmanı
İŞKUR Hizmet Noktası Sorumlusu
ahmet.kilic1@iskur.gov.tr